bt-tıbbi-logo

1990 yılında kurulan firmamız 2000 yılından bugüne “Bilimsel Tıbbi Ürünler” adıyla faaliyet göstermektedir. 2005 yılında üretim alanındaki ilk adımlarını atan firmamız, 2008 yılında üretim yatırımlarını tamamlayarak Vücut Dışı Tıbbi Tanı Kiti alanında üretim ve ihracat yapan yerli üretici bir firma haline gelmiştir.

Yurt içinde küçük, orta ve büyük ölçekli kamu hastanelerinde faaliyet gösteren firmamız, İdrar Sediment Analizi, Kan Sayım ve Biyokimya öncelikli olmak üzere laboratuvar hizmeti vermektedir.

Firmamız, IVD Deklarasyonu kapsamında CE, TSE ve ISO standartlarına bağlı olarak gerçekleştirdiği üretimi ile Biyokimya Kitleri, Kansayım Kit ve Solusyonları, İdrar Strip ve Solüsyonlarının üretimini gerçekleştirmektedir. Ayrıca “ilk yerli üretim 18 parametre kan sayım cihazı” projemiz de bünyemizde  geliştirilerek TÜBİTAK’tan hibe desteği almıştır.

Ürettiğimiz kitler bugün 4 kıtada 34 ülkede kullanılmakta, uluslararası dağıtım ve servis ağımız sayesinde bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yüksek kalite ve uygun maliyet felsefesiyle çıktığımız bu yolda, avrupa kalitesini rekabetçi fiyatlarla tüm dünyaya sunarak ihracatta vitesimizi her geçen gün artırıyoruz.

Bilimsel Tıbbi Ürünler Grubu, Üretici ve İhracatçı ana firmamız Bilimsel Tıbbi Ürünler, Kamu ihale hizmeti veren firmamız BT Tıbbi Ürünler ve Laboratuvar sarf grubunda yatırımlarımızın sürdüğü BTU Diagnostik A.Ş. firmalamız ile 30 yılı aşkın süredir olduğu gibi sizlerin hizmetindedir.

 

Ömer Biçer
Genel Müdür

Kalite Belgeleri